Portal - Korzenna
polski Strona główna / Konkursy tematyczne - Archiwum
Poniedziałek - 21 stycznia 2019 Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells
[historia] [Wydarzenia 2017/2018] [Galeria 2017/2018] [Wydarzenia 2016/2017] [Galeria 2016/2017] [Wydarzenia 2015/2016] [Galeria 2015/2016] [nauczyciele] [samorząd] [rozbudowa szkoły] [sport szkolny] [księga gości] [Konkursy tematyczne - Archiwum] [Europejskie projekty edukacyjne] [budowa hali sportowej] [absolwenci] [Programy profilaktyczne] [Tematy projektów edukacyjnych w gimnazjum] [Plan lekcji] [Muzyka] [Bliżej ludzi, bliżej nieba] [Mieć wyobraźnię miłosierdzia] [Sukcesy uczniów - Archiwum] [Projekty 2014] [Wykaz podręczników 2015/2016] [Dni wolne od zajęć] [Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2014.” ] [Doradztwo zawodowe] [Konkursy - Archiwum] [Projekty gminne] [Galeria 2014/2015] [Wydarzenia-2014/2015] [wydarzenia - archiwum] [Galeria zdjęć -Archiwum] [kontakt] [Ankieta] [Gminny Konkurs Języka Niemieckiego] [Międzyszkolny Przegląd Literacki] [Gminny Konkurs Ekologiczny] [Konkursy 2017] [Sukcesy uczniów - 2017] [Klasa zerowa -podręczniki] [Rekrutacja w roku szkolnym 2018/2019]
Konkursy tematyczne -ArchiwumWydarzenia konkursowe w roku szkolnym 2013 / 2014

XI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Jasiennej

6 czerwca 2014 roku już po raz jedenasty w Jasiennej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowały tam dwie grupy. W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej z piosenką z repertuaru Lenki pt „Everything at Once” wystąpiły przygotowane pod kierunkiem pani Lidii Niedźwiedź Natalia Gołąb, Klaudia Hojnor i Amelia Kosińska z klasy V. Zaś w kategorii gimnazjum piosenkę pod tytułem „My Heart Will Go On” z repertuaru Celine Dion zaśpiewały uczennice klasy I b Karolina Marchacz, Patrycja Mucha i Monika Szołdra, które do występu przygotowywał dyrektor szkoły pan Andrzej Bogdał.
Poziom konkursu był jak zwykle wysoki, a konkurencja, zwłaszcza w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej, liczna. Tym bardziej więc cieszy nas wyróżnienie dla uczennic z klasy V i trzecie miejsce dla naszych gimnazjalistek. Dziewczęta otrzymały z rąk wójta gminy Korzenna pana Leszka Skowrona pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek anglojęzycznych. Serdecznie im gratulujemy!


„ KONSTYTUCJA 3 MAJA - CZASY STANISŁAWOWSKIE”.

Cztery lata temu nasza szkoła pierwszy raz dostała zaproszenie do udziału w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „ Konstytucja 3 maja - czasy stanisławowskie”, którego głównym organizatorem i fundatorem nagród jest biuro poselskie pani Barbary Bartuś.

Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Gorlicach dnia 13 maja 2014 r. gościł 105 uczniów z 35 szkół powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego, którzy przyjechali, aby sprawdzić swoją wiedzę. Konkurencja była duża, chociaż w poprzednich latach konkurs gromadził ok.150 uczestników. Szkoły wysyłały 3-osobowe drużyny , ale każdy rozwiązywał test indywidualnie. Następnie sumowano wyniki i gimnazja, które zdobyły najwięcej punktów, znalazły się w gronie laureatów. Było o co walczyć- wycieczka do Warszawy to już tradycyjna nagroda tego konkursu.

Cieszymy się, ponieważ nasi uczniowie:
Aleksandra Kozak, Dominik Trybuch, Maciej Kozak zdobyli 3 miejsce i z pozostałymi zwycięzcami pojadą na wycieczkę do Warszawy zaplanowaną na pierwszy weekend czerwca.

Mamy nadzieję, że ich sukcesy zachęcą młodszych kolegów i koleżanki do solidnych przygotowań (Pamiętajcie: „Bez pracy nie ma kołaczy!!!”), tym bardziej, że odkąd bierzemy udział w konkursie, jesteśmy w gronie laureatów. W ubiegłym roku szkolnym Gimnazjum w Siedlcach z powodzeniem reprezentowały: Monika Cielecka, Katarzyna Urban i Joanna Oleksyk. Uczniowie pracują i szlifują swoją wiedzę pod kierunkiem swojego nauczyciela historii- pani Joanny Kozak.Powiatowy Konkurs Plastyczny

'' W magicznym świecie mojej wyobraźni''- to temat przewodni Powiatowego Konkursu Plastycznego odbywającego się pod Patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki, w którym brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcach . W zaszczytnym gronie finalistów znaleźli się ; Julia Paciorek uczennica kl .IV i Artur Krzyżak- uczeń kl.VI . Młodzi artyści spisali sie wzorowo . Konkurencja była bardzo duża!  , nadesłano 677 prac! Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbyło się w Powiatowym Domu Kultury w Starym Sączu. To doświadczenie pozwoliło im ''odkryć" w sobie talent, pasję, radość tworzenia oraz poznać smak sukcesu.

     Gratulujemy finalistom, życzymy im dalszych sukcesów artystycznych, pielęgnowania zdolności i rozwijania wrażliwości na otaczające piękno.


Ogólnopolski Konkurs Historyczny Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Tradycja to jeden z fundamentów naszej tożsamości, nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w rodzinach i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej. Włączając się w to dzieło uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, który w roku szkolnym 2013/2014 odbył się już po raz dziewiętnasty.
Konkurs organizowany jest przez współdziałające ze sobą ściśle:


- Komisję Konkursu powołaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
- Komitet Główny Olimpiady powołany przez Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Miło nam poinformować, że uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej Michał Hejmej został laureatem tego konkursu, a gimnazjaliści Aleksandra Kozak i Dominik Trybuch finalistami. Nagrodą jest oczywiście olbrzymia satysfakcja oraz 12 punktów dla laureatów i 10 dla finalistów w rekrutacji do kolejnych etapów kształcenia.
Cieszymy się tak wysokimi osiągnięciami naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że zachęcą one innych do pogłębiania wiedzy- nie tylko historycznej. W ubiegłym roku szkolnym grono laureatów wzbogacił Maciej Kozak a finalistów Przemysław Świerad. Jesteśmy przekonani, że te dobre tradycje naszej szkoły będą kontynuowane.
Szczerze gratulujemy młodym historykom i życzymy dalszych sukcesów!

Archiwum - wydarzenia konkursowe w roku szkolnym 2011 / 2012

W dniu 16 grudnia 2011 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową. Z bardzo wielu zgłoszonych do konkursu kartek wybrano 5 najładniejszych.

W szkole podstawowej najładniejsze kartki wykonali:

1. Skowron Patrycja
2. Mleczek Adrian
3. Zając Karol
4. Kotlarz Damian
5. Kaczmarek Dominika

W gimnazjum najładniejsze kartki wykonali:

1. Kołodziej Iwona
2. Nowak Justyna
3. Urban Paulina
4. Gołąb Ilona
5. Miłkowska Klaudia

Uczniowie, którzy zdobyli I miejsce otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrody wręczał dyrektor szkoły p. Andrzej Bogdał podczas spotkania wigilijnego pracowników szkoły, zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów klas III gimnazjumW dniu 14 grudnia 2011 roku w Urzędzie Gminy Korzenna rozstrzygnięty został “Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać po jednej nagrodzie dla każdej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum: Dodatkowo przyznane zostały wyróżnienia za pomysłowość, pracochłonność i zaangażowanie w wykonanie kartek.

Z Zespołu Szkół w Siedlcach nagrody otrzymali:

I nagroda kl. 1b – Adrian Młynarczyk – ZS Siedlce Gimnazjum
III nagroda kl. 3b – Natalia Zając – ZS Siedlce Gimnazjum
Wyróżnienie kl. 2a – Wioleta Fedko – ZS Siedlce Gimnazjum
                                        Galeria:

KONKURS „KLASA Z KLASĄ”

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcach biorą udział w konkursie „KLASA Z KLASĄ” organizowanym przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Renaty Łatka. Konkurs rozstrzygany jest dwa razy w roku szkolnym: w styczniu i w czerwcu. W konkursie ocenie punktowej podlegają osiągnięcia naukowe i artystyczne uczniów, zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły i klasy, udział w akcjach charytatywnych. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III i IV – VI. Na Radzie Pedagogicznej dnia 24.01 2012r. Pani Renata Łatka przedstawiła wyniki konkursu po I okresie roku szkolnego 2011/2012. Zwycięskimi klasami okazały się klasy III i IV i to właśnie te klasy w nagrodę udadzą się na spektakl do kina w Nowym Sączu.Dnia 18 listopada 2011 roku w Koniuszowej odbył się I GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „Zagadki logiczne” dla szkół podstawowych gminy Korzenna. Trzy uczennice klasy szóstej z Zespołu Szkół w Siedlcach: Magdalena Kantor, Dominika Kaczmarek i Patrycja Skowron wzięły udział w tym konkursie . Do tych matematycznych zmagań systematycznie przygotowywały się pod okiem Pani mgr Renaty Łatka. Spośród 7 szkół biorących udział w konkursie dziewczyny wywalczyły III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

Archiwum - wydarzenia konkursowe w roku szkolnym 2010 / 2011

Czas na podsumowania.

Laureaci i finaliści są wśród nas!SZKOŁA PODSTAWOWA

Kozak Aleksandra- finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego;


GIMNAZJUM

Warzecha Łukasz- laureat Małopolskiego Konkursu „ Wojna z Narodem. 30 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce”;
Klimek Maria- finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia”;
Rosiek Gabriela- finalistka Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
Henk Łukasz- finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu
„ Losy Bliskich i Losy Dalekich- życie Polaków w latach 1914- 1989” ;
Kozak Maria- pierwsze wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Nowym Sączu „ Oni byli świadkami historii”;
Rosiek Gabriela i Warzecha Łukasz- pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „ Stan wojenny i jego następstwa”, w którym nagrodą było stypendium im. Braci Potoczków.
Klimek Maria, Kozak Maria, Rosiek Stanisław- IV miejsce w Konkursie Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego „ Konstytucja 3 Maja. Czasy stanisławowskie” i wygrana 2- dniowa wycieczka do Warszawy.
"Wojna z Narodem. 30 rocznica Stanu Wojennego w Polsce"


W roku szkolnym 2010/2011 podjęto wiele działań mających na celu upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w obchody 30 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce.
Łukasz Warzecha – uczeń klasy IIIb brał udział w konkursie organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Na szczeblu szkolnym rozwiązywał test wiedzowy. Kolejny etap wymagał przygotowania pisemnej pracy dotyczącej wydarzeń z tego okresu. Łukasz zdecydował się na wywiad z ks. proboszczem i nauczycielem historii. Jego praca „Trudne lata 80-te. Rozmowa z trzema osobami” została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Mając tytuł finalisty 18 kwietnia stanął przed szansą zostania laureatem. W krakowskim oddziale IPN, przed trzyosobową komisją, ustnie odpowiadał na pytania wymagające znajomości historii lat 80-tych XX wieku oraz omawiał swoją pracę. Dobre przygotowanie, właściwe odpowiedzi i ciekawa prezentacja to przepis na sukces.

Łukasz Warzecha jest laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego
„Wojna z narodem. 30 lat wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce.”

13 maja w Krakowie, w kinie „Kijów” odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród połączone z otwarciem Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.
Cieszymy się sukcesem Łukasza i gratulujemy wiedzy historycznej.
Łukasz : Wie wszystko o stanie wojennym.
Moim zdaniem decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była bardzo zła. Stan wojenny był smutnym okresem w historii Polski. Był zamachem na wolność ludzi. Nic nie może usprawiedliwić tego haniebnego czynu gen. Jaruzelskiego i Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Szczerze podziwiam bohaterów tamtych czasów, tych znanych, a zwłaszcza tych nieznanych, których skromność nie pozwoliła zabiegać o miejsce na pierwszych stronach gazet. Myślę, że tacy Polacy stanowią siłę naszego narodu i ciągle potrzebna jest ich misja, przypominająca, że uczciwość i rzetelność, to najmocniejsze fundamenty każdego państwa.
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Jest to konkurs ogólnopolski, który w tym roku szkolnym po raz pierwszy został zaliczony do konkursów tematycznych. Obowiązywała cała stara i nowa podstawa programowa, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1531-1683 – „Od Obertyna do Wiednia”. Konkurs należy do prestiżowych i trzeba było pokonać wielu rywali. Długie przygotowania przyniosły oczekiwane rezultaty.
Maria Klimek, uczennica klasy IIIb została finalistką. Marysia znalazła się w gronie najlepszych, ponieważ kocha historię Polski i chętnie zgłębia wiedzę na jej temat. Wszyscy przyszli finaliści i laureaci powinni brać z niej przykład i pamiętać, że
talent + praca = sukces.
Marysia: Ekspert w dziedzinie uzbrojenia. Halabardy, arkabuzy to tylko niektóre „specjały” oręża polskiego, o których może opowiadać.
„Kropla drąży skałę nie siłą lecz częstym spadaniem”.
Warto zapamiętać tę starożytną maksymę. Sukcesy bardzo cieszą, ale trzeba mieć dużo pokory i szacunku do wiedzy. O sukces trzeba walczyć i dbać o niego.

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Kolejna finalistka w roku szkolnym 2010/2011 to Gabriela Rosiek, uczennica klasy IIIa. Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej wymagał znajomości treści programowych przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz przygotowanie projektu na wybrany temat. Gabrysia postanowiła zaproponować „Pomysł na wakacje. Aktywny wypoczynek kontra nuda.”
Po rozwiązaniu testu czekała na wyniki komisji kwalifikującej prace. Jej projekt został wysoko oceniony i dostała przepustkę do etapu wojewódzkiego. Konkurs kończył się kolejnym testem wiedzowym, który zapewnił jej miejsce w gronie finalistów. Gratulujemy!

Gabrysia: Ma zadatki na wzorowego obywatela.
Aktywny wypoczynek młodzieży powinien być ważnym składnikiem nowoczesnego stylu życia, wyrywającego młodego człowieka z bierności, z zasiedzenia, z lęku przed światem, przed nowymi doświadczeniami i warunkami życia. Powinien być okazją do zmiany zachowań, rytmu zajęć, okazją do zaspokajania potrzeb intelektualnych, społecznych, estetycznych, sportowych i wielu innych.
Uważam, że od pomysłowości, odwagi i inicjatywy człowieka zależy jak potoczy się jego życie. Ważną rzeczą jest to, że możemy się zmieniać, uczyć nowych zachowań, zmieniać na lepsze swoje otoczenie.

"Losy Bliskich, losy Dalekich". Konkurs Historyczny pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Do rywalizacji w tym konkursie stanął Łukasz Henk – uczeń klasy IIIb, który opisał losy kilku osób związanych z historią naszego regionu w latach 1914-1989. Najpierw poszukiwał i gromadził źródła, przeprowadzał wywiady. Dokonywał selekcji materiału, wybierał bohaterów swojej pracy. Byli wśród nich żołnierze wojny polsko-bolszewickiej, ofiary Katynia, doktor Szczepan Niedźwiedź i Józef Górowski, zamordowani przez komunistów w roku 1946. Na koniec przypomniał postać pani Zofii Śmierciakowej i pana Józefa Bieńka – niezłomnych, którzy próbowali odnaleźć swoje miejsce w powojennej Polsce, służyć jej pomagając innym, broniąc prawdy i honoru żołnierzy Armii Krajowej. Ożywione pamięcią historie zapewniły Łukaszowi miejsce w gronie finalistów etapu wojewódzkiego konkursu „Losy Bliskich, losy Dalekich.”

Łukasz:
Człowiek bardzo często wzrokiem sięga daleko, a tego, co bliskie nie dostrzega...
W swojej pracy chciałem pokazać ludzi stąd- prostych, wykształconych, biednych, bogatych, różnych- tych, których połączyła miłość do Ojczyzny.
Moja praca przypomniała mi o tym, że wiele spraw w naszej historii czeka na swego odkrywcę. Odgarniajmy ziemię, by ocalała pamięć o tych, którzy odeszli, ale i o tych którzy żyją. Pamiętajmy, bo z pamięci o przeszłości utkana jest nasza własna tożsamość.

"Oni byli świadkami historii"

Na wiosnę tego roku w sądeckim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Oni byli świadkami historii”. Zadaniem uczestników było dotrzeć do świadków, którzy przybliżyliby im obraz przeszłości, podzielili się wspomnieniami, zachowanymi pamiątkami. Uczennica naszego gimnazjum – Marysia Kozak, dotarła do naocznego świadka zabójstwa doktora Szczepana Niedźwiedzia, nagrała wywiad i opowiedziała jego niezwykłą historię. Pan Jan Gajewski, mimo upływu lat, z wielkim wzruszeniem wspominał tragedię, która rozegrała się 2 czerwca 1946 roku na siedleckiej plebanii. Sam zapłacił wysoką cenę za świadczenie prawdy o mordercach doktora.
Uczennicy przyznano pierwsze wyróżnienie w konkursie, który zorganizowany był przez sądecki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, pod patronatem senatora RP - Stanisława Koguta i prezydenta Nowego Sącza – Ryszarda Nowaka.

Marysia:
Czasami wydaje się nam, że ,,wielka historia” dzieje się gdzieś daleko, tworzą ją sławni ludzie i wielkie wydarzenia. Warto uświadomić sobie, że każda społeczność lokalna ma także swój udział w ,,wielkiej historii” świata. Może nie jest ona tak znana, ale równie ważna i nierozerwalnie łączy się z tamtą. Ma swoich bohaterów, czasem zapomnianych, niekiedy mało znanych, ale równie prawdziwych.
Bardzo się cieszę, że dotarłam do pana Jana Gajewskiego- świadka zabójstwa doktora Niedźwiedzia. Jego historia bardzo mnie poruszyła. Pomyślałam- ilu musi być w Polsce ludzi, którzy chociaż nie mają pomników, nie są sławni, to jednak mogą być dla nas wzorem. Ich historie i oni sami często są zapominani. Wrodzona uczciwość i godność nie pozwala im „żebrać” o sprawiedliwość. Oni swoje już zrobili. My powinniśmy pokazywać ich dokonania i dzieła. Wzrusza mnie uczciwość ludzi prostych, skromnych, a jednocześnie mądrych, rzetelnych, od których „wielcy tego świata” mogliby się wiele nauczyć.

Wygrana wycieczka do Warszawy.

10 maja 2011 roku w Gorlicach, w Gimnazjum nr 4 odbył się konkurs wiedzowy dla uczniów gimnazjów powiatu nowosądeckiego i gorlickiego. Tematem przewodnim była Konstytucja 3 Maja i epoka króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością Ustawy Rządowej oraz faktów z ostatniej wolnej elekcji w Polsce. Do konkursu przystąpiło 147 uczniów z 49 szkół. Nasze gimnazjum przygotowywane pod kierunkiem pani Joanny Kozak, wspaniale zaprezentowała drużyna w składzie:
Maria Klimek – klasa IIIb
Maria Kozak – klasa IIa
Stanisław Rosiek – klasa IIIa
W ostrej rywalizacji zajęli IV miejsce i wygrali 2-dniową wycieczkę do Warszawy.
Nagrodę ufundowała Poseł na Sejm RP – Barbara Bartuś. Jej biuro poselskie oraz kuratorium oświaty, oddział w Nowym Sączu, to główni organizatorzy konkursu. Serdecznie gratulujemy uczniom życząc im kolejnych sukcesów w zgłębianiu przepięknej historii naszego kraju.
Drużyna: Specjaliści od Konstytucji 3 Maja.
Podziękujemy królowi Stanisławowi za jego piękne dzieło upiększenia stolicy. Podziękujemy również za nagrodę, bo pośrednio przyczynił się od niej. Kto wie, może staniemy się jeszcze większymi obrońcami tego kontrowersyjnego władcy, któremu przyszło rządzić w tragicznych czasach naszej historii.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP